Základná umelecká škola Vranov nad Topľou

Zlatý gaštan 2017

05.10.2017 17:18

Dňa  7. – 8. septembra 2017 sa dve žiačky našej školy Helena Markovičová a Michaela Neupauerová zúčastnili medzinárodného súťažného festivalu populárnej piesne pre mladých spevákov vo veku od 15 do 25 rokov. Aj tento 35. ročník sa konal vo Vranove nad Topľou, preto sa v domácej atmosfére cítili veľmi príjemne. Súťažný festival pozostával z dvoch kôl počas dvoch dní. Súťažný repertoár pozostával z jednej slovenskej a jednej zahraničnej skladby, ktoré boli náhodne vybrané z piatich dopredu pripravených skladieb. Spolu s ostatnými jedenástimi súťažiacimi si porovnávali sily, školili sa pri hlasovej pedagogičke, zdolávali nápor trémy, preto na konci festivalu pri záverečnej skladbe Hej Sokoly už pôsobili ako zohraný kolektív. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy. Žiačky pripravila pani učiteľka Veronika Joneková, ktorej ďakujeme za prípravu.

 

                                                               

 

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Základná umelecká škola Ulica A. Dubčeka č. 880,
Vranov nad Topľou
093 01
tel.: +421 57/44 22 302