Základná umelecká škola Vranov nad Topľou

Petrohrad očami detí

12.01.2018 12:43

Medzinárodný úspech našich výtvarníkov

Niekedy stačí naozaj málo: ceruzka, štetec, vodové farby a pár chvíľ ponorených do ticha tvorivosti a obrovský svet pred vami začne otvárať svoje brány. Vďaka nápaditým myšlienkam a šikovným rukám vranovských detí bude o našom malom meste vedieť  päťmiliónový Petrohrad.

Dňa 20. decembra 2017 sa v priestoroch radnice v Lučenci konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov 2. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Petrohrad očami detí.

Zažiť nezabudnuteľnú atmosféru tohto veľkolepého podujatia, pocítiť radosť z dobre vykonanej práce, vidieť slzy dojatia v očiach šťastných rodičov, mali možnosť aj dve žiačky výtvarného odboru našej základnej umeleckej školy. Z rúk gubernátora mesta Sankt Peterburg Georgija Sergejeviča Poltavčenka a generálneho konzula SR v Sankt Petergurgu PaedDr. Augustína Čisára si cenu za 1. miesto v 1. kategórii /ZUŠ 6 – 10 rokov/ prevzala Evanna Lazorová a cenu za 2. miesto v 2. kategórii /ZUŠ 11 – 15 rokov/ získala Andrea Balická.

V tomto ročníku bolo do súťaže zaslaných 970 prác žiakov základných škôl, základných umeleckých škôl a stredných škôl zo Slovenska, Čiech, Slovinska a Švajčiarska. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 11 žiakov. Odborná porota z týchto prác pre účely výstavy vybrala iba 219 výkresov, medzi ktorými sa nachádzali aj práce týchto žiakov našej školy: Laura Bindasová, Lukáš Novák, Šimon Bakajsa, Jaroslava Adamová, Adam Sarik, Petra Ihnátová, Mária Alžbeta Štefanová.

Všetkým blahoželáme a víťazkám držíme palce, aby ich práce zaujali aj umeleckú porotu v Petrohrade, ktorá zo 70 najlepších prác určí troch autorov, ktorým bude udelená výnimočná cena, t.j. vidieť Petrohrad na vlastné oči.

https://www.ta3.com/clanok/1118609/deti-opat-sutazili-v-malbe-petrohradu-vitazi-navstivia-rusko.html

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Základná umelecká škola Ulica A. Dubčeka č. 880,
Vranov nad Topľou
093 01
tel.: +421 57/44 22 302